. در فرایند پاستوریزاسیون عملیات حذف بوهای نامطلوب تنظیم . درصد چربی . همگن سازی چربی. میکرو فیلتراسیون و جداسازی بیش از ۹۹ درصد باکتریهای شیر انجام می شود مرحله پایانی پاستوریزه کردن شیر در حرارت غیر مستقیم ۷۲ درجه سانتیگراد به مدت ۱۵ ثانیه صورت می گیرد تا شاهد شیر سالم و عاری از عوامل میکروبی و حفظ مواد مغزی شیر باشیم . تجهیزات باکتوکچ و باکتوفیوژ موجود در کارخانه جزء آخرین دستاوردهای صنعت لبنیات در دنیا بوده و با توجه به قیمت بالای آن در معدود واحدهای تولیدی مستقر در کشور می باشد از مزایای این دستگاه ها می توان از محصولات عاری از لاشه باکتریها اشاره نمود از آنجائیکه شیر خام با دمای کمتری پاستوریزه می شود از اتلاف مواد مغزی شامل پروتئین ها. مواد معدنی. کلسیم ممانعت بعمل می آید.
خامه مازاد شیر پس از خروج از دستگاه خامه گیر یا سپراتور وارد دستگاه تنظیم کننده اتوماتیک چربی گردیده و سپس در دمای ۷۸ درجه سانتیگراد پاستوریزه می شود در مرحله پایانی این خامه تا ۴ درجه خنک شده و در مخازن مجهز به سیستم سرمایش ذخیره می گردد در این قسمت ابتدا شیر تا دمای ۵۵ تا ۶۰ درجه سانتیگراد گرم شده و جهت تغلیظ وارد دستگاه تبخیر تحت خلع با دمای ۸۰ درجه سانتیگراد می گردد پس از رسیدن به قوام و افزایش ماده خشک توسط دستگاه هموژن همگن می شود سپس با دمای ۹۵ درجه به مدت ۳ دقیقه پاستوریزه می گردد در این مرحله شیر خروجی دستگاه پاستوریزه ماست با دمای ۴۳ درجه به مخازن مربوطه هدایت می شود در مرحله پایانی انواع ماستهای لیوانی اعم از کم چرب رژیمی و ماست خامه ای تولید می شوند. از مزایای این سیستم عدم استفاده از پودر خشک برای افزایش قوام بوده بطوریکه می توان ادعا نمود ماست تولیدی این کاخانه کاملاً تازه و خالص عرضه می گردد.
محصولات استریل شده شامل انواع شیر ساده و طعم دار و انواع خامه ساده و شکلاتی می باشد. در این دستگاه کلیه میکروارگانیسمهای شیر حفظ شدهو محصول تحت شرایط کنترل شده بسته بندی می گردد در این سستم به هیچ عنوان از مواد نگهدارنده استفاده نمی شود و به دلیل عاری بودن محصولات از عوامل میکروبی نیاز به نگهداری در یخچال ندارد خط استریل مجهزبه دستگاه فلکس دوز جهت افزودن انواع ویتامینهای حساس به حرارت خصوصاً B و C و ترکیبات پیوبیوتیک و همچنین اسیدهای چرب اشباع نشده نظیر امگا۳ و ۶ می باشد این کارخانه در نئع خود تنها تولید کننده در ایران و هفتمین تولید کننده محصولات لبنی در کل جهان با این شیوه ارزیابی گردیده است .
شیر پس از پاستوریزاسیون به طرف مخازن ماست هدایت می گردد در طول مسیر انتقال به مخزن مایع ماست . استارتر به شیر افزوده شده و سپس وارد ماشینهای پرکن می گردد. شیر حاوی مایع ماست پس از پر شدن در داخل ظروف ، درب بندی و نشانه گذاری ۲ و الی ۳ ساعت در گرمخانه نگهداری می شود تا عمل انعقاد صورت گیرد پس از انعقاد عمل خنک سازی سریع ظروف ماست و متوقف نمودن عمل اسیدیته انجام می شود ماستهای تولیدی پس از انجام آزمایشات شیمیایی و میکروبی با مجوز ترخیص به بازار مصرف عرضه می شود.
سیستم تولید پنیر در این شرکت به روش فر ا پالایش UF صورت میگیرد. ابتدا شیر استاندارد شده از یک سری غشاها عبور کرده و با گرفتن آب شیر از ۸درصد به ۳۶ درصد تغلیظ می شود شیر تغلیظ شده سپس همگن یا هموژن شده در نهایت در دمای ۷۶ درجه سانتیگراد پاستوریزه می شود و بعد از خنک شدن تا ۳۳ درجه سانتیگراد وارد سالنهای بسته بندی می گردد بسته بندی پنیر به دو شکل پاکتی و لیوانی انجام می شود. در بسته بندی پاکتی بخشی از عمل آوری پنیر در مخازن صورت می گیرد و در نهایت در پاکتهای ۵ لایه انجام می گیرد و در نهایت با استفاده از تکنولوژی پیشرفته در اندازه ۲۱۰ گرمی بسته بندی می شود. مرحله بعمل آوری نهایی پنیر در ۲۷ درجه صورت می گیرد . در بسته بندی لیوانی امکان اوزان مختلف از ۳۰۰ گرم تا ۴۵۰ گرم وجود دارد و رسیدن نهایی پنیر بعد از بسته بندی و نشانه گذاری در گرمخانه ۲۷ درجه صورت می پذیرد در تمامی مراحل تولید نمونه برداری جهت آنالیز شیمیایی و میکروبی صورت میگیرد پس از مطابقت نتایج آزمونها با استاندارد ملی اجازه ترخیص و عرضه به بازار صادر می گردد.
آزمایشگاه مرگزی شرکت با استقرار مدیریت کیفیت ایزو ۱۷۲۵۰۰۰ و متشکل از بخشهای شیمیایی و میکروبی است در این بخش با بهره مندی از نیروهای متخصص و مجرب و پیشترفته ترین دستگاهها و تجهیزات اندازه گیری و پایش اقدام به کنترل کیفی محصولات و تطابق آن با استاندارد های ملی ایران می نماید تجهیزات آزمایشگاهی شامل دستگاه امدازه گیری پروتئین…. و آنالیز … در خصوص انواع محصولات استریلیزه تولیدی و با توجه به زمان ماندگاری و حساسیت کار علاوه بر کنترل های کارشناسان کیفیت مواد اولیه در یک زمان بندی مشخص و منظم از شیرهای در حال بسته بندی نمونه برداری انجام گرفته و به مدت ۱۰ روز در دمای ۳۲ و ۵۵ درجه سانتیگراد نگهداری می شود. سپس مطابق استاندارد ملی مربوطه آنالیزهای لازم صورت میگیرد.
این مجموعه با همکاری ارگانهای نظارتی و سیستم مدیریت یکپارچه IMS ایزو ۹۰۰۰۱ و ورژن OS 180001 ورژن ۲۰۰۰۴ و ایزو ۱۴۰۰۰۱ ورژن ۲۰۰۰۷ بر خود وظیفه میداند در تولید محصولات سالم و بهداشتی با ارزش غذایی بالا با رعایت مسایل ایمنی و زیست محیطی از طریق کنترل عملیات فرآیندها مواد اولیه مصرفی و کلیه عوامل موثر بر کیفیت گام بردارد. گروه کیفیت این مجموعه با انجام تحقیقات پژوهشی و شناسایی ذائقه و نیازهای مشتریان در جهت تحقق آرمانهای مجموعه مبنی بر دستیابی به بالاترین حد استانداردهای ملی و بین المللیو افزایش تنوع محصولات کیفی تلاش می نماید.
سالن محصولات پری پک یا شیر کیسه ای مجهز به دو دستگاه پرکن است که تولید و بسته بندی شیر یارانه ای و دوغ کیسه ای در این واحد انجام می گیرد در بسته بندی این محصولات در کیسه های ۳ لایه ای پلی اتیلن انجام می شود. نوار ۳لایه ای پس از ضد عفونی با اشعه یو وی کاملاً استریل شده سپس از ورود به کیسه های یک لیتری پر می شود. شیرهای تولیدی پس از بسته بندیدر سبدهای ۱۶ تایی چیده شده و در دمای ۴ درجه تا اعلام نتیجه واحد کیفیت نگهداری می شوند با توجه به اینکه شیر کیسه ای جزء سبد مصرف خانوارمحسوب می شود کنترل آن بصورت ویژه و با حساسیت بالا انجام می شود و معمولاً با معیارهای پذیرش های بالاتر از حد اقل استانداردهای ملی نیز منظور می شود.
این واحد مجهز به سه دستگاه پرکن استریل پاکتهای سه گوش با ظرفیت تولید ۱۲ هزار پاکت در ساعت یکدستگاه تتراپک چهارگوش یک لیتری با ریپک دربدار با ظرفیت ۶ هزار پاکت در ساعت و یک دستگاه تتراپک چهارگوش ۲۰۰ سی سی با ظرفیت ۷۵۰۰ پاکت در ساعت می باشد. محصولات یک لیتری با عبور از دستگاه درب زن وارد دستگاه کارتن شده و در بسته های ۱۲ تایی بسته بندی گردیده و کارتن ها پس از شیرینگ و نشانه گذاری به انبار ارسال می گردند. محصولات چهارگوش استریل با عبور از دستگاه نی گذاری وارد دستگاه کارتن گذاری گردیده و در بسته های ۲۷ تایی و ۳۲ تایی بسته بندی می شوند کارتن و محصولات استریل در یک سالن جداگانه صورت می گیرد. چیدمان محصولات سه گوش بصورت ۱۸ تایی در کارتن بوده و به انبار انتقال داده می شوند
اینجا انبارهای شرکت پگاه آذربایجان غربی می باشد. انبار محصولات این شرکت شامل انبار مرکزی به ظرفیت ۵۰۰۰ تن ۲ باب سردخانه زیر صفر به ظرفیت یکصدتن و دوباب سردخانه بالای صفر به ظرفیتهای ۵۰ و ۳۰۰ تن محصول می باشد انبار قطعات و ملزومات یدکی و مواد اولیه و انبار بسته بندی و شیمیایی شامل ۵ سوله مجزا می باشد.
اینجا واحد تاسیسات شرکت است در این قسمت واحدهای برق . برودت. دیگهای بخار و هوای فشرده و آب رسانی و سیستم تصفیه هوا قرار گرفته اند. دیگهای بخار سه گانه سوز بسته به نیاز جهت احتراق از سوخت گاز. مازوت و گاززوئیل استفاده می کنند دستگاه اندازه گیری املاح آب . رسوب گیر مغناطیسی و صداگیر از جمله تجهیزات پیشترفته هستند که در مدار بهره برداری دیگهای بخار قرار دارند.
سیستم برودتی این شرکت از نوع آمونیاکی است که دارای مجهزتریت کمپورسورهای تک مرحله ای و همچنین سیستم اکونوماینر نیز هست . بمنظور جلوگیری از هدر رفتن منابع و بالا بردن کیفیت محصولات تولیدی کلیه منابع حرارتی و برودتی و مسیرهای انتقال به لایه های مناسب مجهز گردیده است. کلیه امور واحد تاسیسات توسط رایانه تحت کنترل بوده و قابل گزارش گیری است.
سیستم تصفیه خانه شرکت در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع و به روش غیر هوازی و هوازی توسط دانه های مدیا احداث گردیده است.فاضلاب ایجاد شده در کارخانه از طریق پمپ وارد سیستم تصفیه خانه می شود در اینجا بعد از آشغال گیری و دانه گیری وارد مخزن انعقاد گردیده که با استفاده از مواد منعقد کننده موجب لخته سازی آن شده سپس وارد مخزن انعقاد و لخته سازی و بعد وارد واحد چربی گیری می شود پس از این مراحل از طریق مخزن انتقال وارد ایستگاه غیر هوازی می گردد و پس از فرآیندهای تصفیه غیرهوازی وارد تصفیه هوازی و مدیار معلق می شود. بعد از ته نشینی ، آب تصفیه شده بعد از مرحله کلر زنی و انجام آزمایشهای کیفی و تایید نهایی جهت مصارف کشاورزی وارد چرخه طبیعت می شود.