کامیونهای حمل شیر خام دامداریها مجهز به استیل دو جداره پس از عبور از حوضچه ضد عفونی وارد کارخانه شده و جهت نمونه برداری های کیفی به جهت آزمایشهای کنترل کیفی به سکوی دریافت هدایت شده در این مرحله با بهره گیری از مجهزترین تجهیزات آزمایشگاهی شیر تحویلی از لحاظ وضع ظاهری و شیمیایی مطابق با استاندارد ملی ایران مورد آزمایش قرار می گیرد. آزمونهایی از قبیل تعیین اسیدیته . PH . چربی. پروتئین. نقطه انجماد . تست آنتی بیوتیک. میزان تازگی و شمارش صحیح میکروبی با مجوز آزمایشگاه اجازه دریافت شیر به واحد مربوطه صادر و کلیه عملیات دریافت با رعایت موازین بهداشتی آغاز می شود قسمت دریافت شیر شرکت پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی مجهز به سه خط دریافت مستقل با امکانات و تجهیزات کامل مبی باشد و ظرفیت شیر خام دریافتی ۷۰ تن در ساعت است.
شیر خام با مجوز واحد کیفیت وارد دستگاههای توزین شده و در مرحله دوم توسط صافیهای مخصوص فیلتر می شود، سپس برای حفظ کیفیت تا دمای ۴ درجه سانتیگراد خنک شده و روانه مخازن شیر خام می شود این مخازن قابلیت حفظ کیفیت شیر خام تا ۱۲ ساعت را دارا می باشد تمامی فرآیندهای تولیدی و تاسیساتی این شرکت اعم از دریافت و تولید و بسته بندی تا سیستمهای پشتیبان تاسیساتی توسط سیستم کنترل مرکزی هدایت و راه بری میشود. در این مکان تمامی فرامین از طریق رایانه توسط کارشناسان مجرب صادر می گردد از مزایای این سیستم به صفر رساندن خطایا و اشتباهات انسانی بوده و همچنین امکان دریافت گزارش از عملیات سال گذشته نیز جهت تحلیل و بررسی نیز محیا می نماید.
شیر خام پس از دریافت و خنک سازی وارد مخازن ذخیره استیل دو جداره می شود تمام سالنهای تولیدی این کارخانه مجهز به فیلتراسیون و تهویه مطبوع می باشد بطوریکه دائماً هوای پاک و کنترل شده با دمای یکنواخت و عاری از میکروب و آلودگی به سالن دمیده می شود قسمت پاستوریزاسیون مجهز است به دو خط پاستوریزه هر کدام به ظرفیت ۲۰ تن در ساعت، این خطوطمجهز به دستگاه های تنظیم اتوماتیک چربی و خامه گیر . هموژناسیون یا همگن کننده چربی شیر . بوگیر . میکرو فیلتر و باکتوفوژ می باشد.